НАШ КОЛЕКТИВ

Навчаємо по-новому. Педагог на часі змін...

Урок - це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника, тут народжуються нові ідеї й задуми.

Сучасна школа (стаття в газеті "Вільний голос")

Сопівський ліцей: Думати так, як вчора, сьогодні вже не працює, - Саме з таким гаслом наш колектив щодня поспішає на роботу, - зізнається директор ліцею Любов Угринчук. – Адже світ стискається до розмірів долоні, комунікації спрощуються, інформація стає більш відкритою і доступною, тож завдання вчителя – бути гнучким до змін, щоб навчати цьому вмінню дітей. Працюємо на виконання указу Президента «Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі». Вже третій рік торуємо шлях Нової Української Школи, на цьому шляху ватагує заступниця директора Світлана Сметанюк, вчителі 1-3 класів НУШ О. Шепетюк, І. Шургалюк, І. Сербенюк, В. Свірнюк…

- Сьогодення диктує чимало викликів, які змінюють і роль вчителя, і методи нашої роботи, - приєднується до розмови заступниця директора Сопівського ліцею з навчально-виховної роботи Світлана Сметанюк. – Учитель сьогодні – це фасилітатор, ментор, фахівець, готовий відповідати вимогам часу, передбачати результати своєї праці. Тож методичну роботу нашого ліцею спрямовано на підвищення професійної майстерності кожного вчителя, збагачення і розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу, досягнення досягнення оптимальних результатів освіти. У нашому ліцеї оновлено методичні підструктури: Школа активного навчання вчителів початкових класів (керівник – Лілія Довірак), Школа оперативного консультування вчителів природничо-математичного циклу (Оксана Гаврилюк), Школа оперативного консультування вчителів суспільно-гуманітарного циклу (І. Непийвода), Школа класного керівника (Інна Зварич), Контрольно-коригуюча рада (Світлана Сметанюк).

2020-2021 навчальний рік став для нашого ліцею добрим стартом для успіхів і перемог, випробуванням нових методів праці.

Перемога вчительки початкових класів Іванни Шургаюк у «Сертифікації 2020» стала добрим стимулом і мотиватором для участі у нових конкурсах і змаганнях наших педагогів.

Ми опанували також навчання на онлайн-платформах «EdEra», беремо участь у різних вебінарах, семінарах, конференціях, навчаннях. Провели цікаві, змістовні, пізнавальні методичні заходи. Зокрема, вебінар «Онлайн-сервіси для дистанційної роботи: Google Meet, Classromm» (спікери А.Равнишин, В.Свірнюк); майстер-класи з презентацією досвіду вчительок англійської мови І. Зварич - у 8 класі, І. Непийводи – у 3 класі, вчительки початкових класів О. Шепетюк. Цікавими були у ліцеї і предметні тижні: Всеукраїнський олімпійський (вчитель фізкультури О. Котула), «Всесвіт психології» (Л.Михайлюк), англійської мови (І. Непийвода, І. Зварич, В. Чорнописька), правознавства (М. Кісилейчук). Впродовж 2020 року всі педпрацівники пройшли курси підвищення кваліфікації при ОІНПО… 

- Навчальний рік 2019-2020 став для нас особливим, - погоджується Інна Зварич, заступник директора ліцею з виховної роботи.  - Цьогоріч тематичні лінійки в ліцеї відбуваються в незвичному форматі – онлайн. Наш ліцей має свій сайт, сторінки у соціальних мережах, а віднедавно ще й YouTube канал. Щотижня у ліцеї відбувається лінійка. Хроніку різних заходів учні мають можливсть переглядати на змінному стенді. Приємно, що наш ліцей славиться юними талантами. Переможниця конкурсу Кондратюка "Караоке на дивані" Юліана Якименко та вчителька музичного мистецтва Наталія Ковальова нещодавно повернулись зі студії звукозапису у столиці. Юліана мала нагоду безкоштовно записати авторську пісню "Відчуй себе" у професійній студії… 

Поставлені задачі в ліцеї розв’язуються насамперед через систему самоуправління, яка забезпечує постійний ріст активності, самостійності учнів. Саме під час організації самоврядування учні отримують перші навички організаційної діяльності, впевненість у своїх силах, почуттях внутрішньої свободи. Учні активно включаються у виховну діяльність, що є основним механізмом формування особистості. Навчаються методам управління, що виховує відповідальність та самостійність. Додам також, що в грудні у нашому ліцеї  проведено Всеукранську акцію "16 днів проти насильства", метою якої було привернення уваги до проблем подолання насильства у сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми. Протягом шістнадцятиденного періоду акції соціальною педагогинею Дмитренко О. та практичною психологинею Михайлюк Л. було проведено тренінги, години спілкування, перегляд відеороликів, конкурс малюнків для розуміння та обізнаності про всі форми насильства.

Ще один успіх навчального року - реалізація проєкту бюджету участі «Дитячий майданчик – місце щасливого дитинства» (авторка Галина Филипів). Це стало добрим прикладом успішної співпраці батьків, дітей, учителів. Тепер сільська малеча має затишне місце для розваг і відпочинку на подвір`ї нашого ліцею.

- Наостанок хочу щиро подякувати за плідну співпрацю і активну участь у житті ліцею голові ОТГ Ігорю Довіраку, депутатському корпусу громади, щедрим меценатам Дмитрові Лащуку, благодійному фонду «Покуття», фірмі «Агро-Оскар», усім, хто нам допомагає, - каже Любов Угринчук. - Сподіваємось, у новому році спільними зусиллями вдасться капітально відремонтувати систему водопостачання і водовідведення їдальні ліцею, облаштували огорожу, відремонтувати підлогу в деяких класах, водозлив та вирішити інші господарські питання. Назріло також питання придбання шкільного автобуса, мультифункціонального спортивного майданчика. Віримо, що новий рік буде для нашого ліцею не менш успішним! Бажаємо всім освітянам, учням і батькам добра, радості, віри в свої сили.

Записала Василина Кожушна.

Корисні посилання